Murata Electronics North America GRM219R61E225KA12D
GRM219R61E225KA12D picture photo
Mfg. Part Number
GRM219R61E225KA12D
Brief Description
CAP CER 2.2UF 25V X5R 0805
Datasheet Download
GRM219R61E225KA12D.pdf
Availability of GRM219R61E225KA12D
QUANTITY
GRM219R61E225KA12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM219R61E225KA12D
Internal Part NumberEIS-GRM219R61E225KA12D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductGA3 Safety Recognized Caps and Hi-Cap MLCC
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM219R61E225KA12D
Related LinksGRM219R61, GRM219R61E225KA12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM219R61E225KA12D Details Description
Related parts for GRM219R61E225KA12D
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
2.0 PITCH CABLE HOLDER datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 225POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 3A 20 MOHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CAP CER 27PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.22UF RADIAL datasheet.pdf
LC2MOS Quad 14-Bit DAC IC datasheet.pdf
FILTER EMI 2200PF 250V RADIAL datasheet.pdf