Murata Electronics North America GRM219R71C684KC37D
GRM219R71C684KC37D picture photo
Mfg. Part Number
GRM219R71C684KC37D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM219R71C684KC37D.pdf
Availability of GRM219R71C684KC37D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM219R71C684KC37D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM219R71C684KC37D
Internal Part NumberEIS-GRM219R71C684KC37D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM219R71C684KC37D today.
SeriesGRM219R71C
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM219R71C684KC37D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM219R71, GRM219R71C684KC37D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM219R71C684KC37D Details Description
Related parts for GRM219R71C684KC37D
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC COUNTER SYNC BINARY 16SOEIAJ datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 150MA SOD323F datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CAP CER 27PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R SMD datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC AMP CLASS-D AUDIO 48STSSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 20K OHM 14SOIC datasheet.pdf