Murata Electronics North America GRM219R71H153KA01D
GRM219R71H153KA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM219R71H153KA01D
Brief Description
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0805
Datasheet Download
GRM219R71H153KA01D.pdf
Availability of GRM219R71H153KA01D
QUANTITY
GRM219R71H153KA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM219R71H153KA01D
Internal Part NumberEIS-GRM219R71H153KA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM219R71H153KA01D
Related LinksGRM219R71, GRM219R71H153KA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM219R71H153KA01D Details Description
Related parts for GRM219R71H153KA01D
VARISTOR 162V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
IC LINE CARD ACCESS SW 20-SOIC datasheet.pdf
OSC MEMS 6.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2.15A 58 MOHM datasheet.pdf
MICRO 31C P 24" RBW FLOAT NI datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM TACH 48VDC datasheet.pdf