Murata Electronics North America GRM219R72A392KA01D
GRM219R72A392KA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM219R72A392KA01D
Brief Description
CAP CER 3900PF 100V X7R 0805
Datasheet Download
GRM219R72A392KA01D.pdf
Availability of GRM219R72A392KA01D
QUANTITY
GRM219R72A392KA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM219R72A392KA01D
Internal Part NumberEIS-GRM219R72A392KA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM219R72A392KA01D
Related LinksGRM219R72, GRM219R72A392KA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM219R72A392KA01D Details Description
Related parts for GRM219R72A392KA01D
RES 2.5K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 30V 0.3A SOT-23 datasheet.pdf
TOOL CRIMP NON&INSULATE 10-22AWG datasheet.pdf
IC BUFFER 13-26BIT SSTL 64-TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 7" 0.50MM 28POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf