Murata Electronics North America GRM21A5C2D390JW01D
GRM21A5C2D390JW01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM21A5C2D390JW01D
Brief Description
CAP CER 39PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
GRM21A5C2D390JW01D.pdf
Availability of GRM21A5C2D390JW01D
QUANTITY
GRM21A5C2D390JW01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21A5C2D390JW01D
Internal Part NumberEIS-GRM21A5C2D390JW01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21A5C2D390JW01D
Related LinksGRM21A5C2, GRM21A5C2D390JW01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21A5C2D390JW01D Details Description
Related parts for GRM21A5C2D390JW01D
IC NVSRAM 8MBIT 100NS 36EDIP datasheet.pdf
CAP CER 82PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RF EVAL FOR SKY13381-374LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 164 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
PDU 3-PHASE SWITCHED 208V 8.6KW datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
2.0MM PIN HEADER, 10POS, RA, DIP datasheet.pdf