Murata Electronics North America GRM21A5C2E220JW01D
GRM21A5C2E220JW01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM21A5C2E220JW01D
Brief Description
CAP CER 22PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
GRM21A5C2E220JW01D.pdf
Availability of GRM21A5C2E220JW01D
QUANTITY
GRM21A5C2E220JW01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21A5C2E220JW01D
Internal Part NumberEIS-GRM21A5C2E220JW01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21A5C2E220JW01D
Related LinksGRM21A5C2, GRM21A5C2E220JW01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21A5C2E220JW01D Details Description
Related parts for GRM21A5C2E220JW01D
MOSFET 2P-CH 8V 0.775A SOT-363 datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
ISP NANO RUN TIME LICENSE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
VARISTOR 198V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT PIN CRIMP datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 54.9 OHM 1% 5W datasheet.pdf