Murata Electronics North America GRM21A7U2E181JW31D
GRM21A7U2E181JW31D picture photo
Mfg. Part Number
GRM21A7U2E181JW31D
Brief Description
CAP CER 180PF 250V U2J 0805
Datasheet Download
GRM21A7U2E181JW31D.pdf
Availability of GRM21A7U2E181JW31D
QUANTITY
GRM21A7U2E181JW31D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21A7U2E181JW31D
Internal Part NumberEIS-GRM21A7U2E181JW31D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21A7U2E181JW31D
Related LinksGRM21A7U2, GRM21A7U2E181JW31D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21A7U2E181JW31D Details Description
Related parts for GRM21A7U2E181JW31D
IC VOLT DETECT N-CH 6.0V SOT23-5 datasheet.pdf
FUSE 12A 600V FST MIDGET UL CSA datasheet.pdf
C/A,62.5/125,DU,SC,MT/RJ,M12 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 698 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 133MA 2W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CAP CER 3PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
HD-I 5SMPO055F055F LEADMAKER datasheet.pdf
DSUB 25 F SOD D FLOA G50 ZIN datasheet.pdf