Murata Electronics North America GRM21A7U2E681JW31D
GRM21A7U2E681JW31D picture photo
Mfg. Part Number
GRM21A7U2E681JW31D
Brief Description
CAP CER 680PF 250V U2J 0805
Datasheet Download
GRM21A7U2E681JW31D.pdf
Availability of GRM21A7U2E681JW31D
QUANTITY
GRM21A7U2E681JW31D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21A7U2E681JW31D
Internal Part NumberEIS-GRM21A7U2E681JW31D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21A7U2E681JW31D
Related LinksGRM21A7U2, GRM21A7U2E681JW31D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21A7U2E681JW31D Details Description
Related parts for GRM21A7U2E681JW31D
Crystal 8.0000MHz 30ppm 16pF 100 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 27POS datasheet.pdf
IC NVSRAM 64KBIT 25NS 28DIP datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 10A AC datasheet.pdf
FUSE F/A DIAZED DI 4A 500V EURO datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN PCB HOUSING 3POS datasheet.pdf