Murata Electronics North America GRM21B6T2A181JD01L
GRM21B6T2A181JD01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21B6T2A181JD01L
Brief Description
CAP CER 180PF 100V T2H 0805
Datasheet Download
GRM21B6T2A181JD01L.pdf
Availability of GRM21B6T2A181JD01L
QUANTITY
GRM21B6T2A181JD01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21B6T2A181JD01L
Internal Part NumberEIS-GRM21B6T2A181JD01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21B6T2A181JD01L
Related LinksGRM21B6T2, GRM21B6T2A181JD01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21B6T2A181JD01L Details Description
Related parts for GRM21B6T2A181JD01L
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMA datasheet.pdf
IC CONV DC-DC DPA SWITCH 8DIP datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.147" NYLON 1.52MM datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES 6.8M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 182K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS CABLE PIN datasheet.pdf
OSC MEMS 148.3516MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 5% 1200VDC RADIAL datasheet.pdf