Murata Electronics North America GRM21B6T2A510JD01L
GRM21B6T2A510JD01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21B6T2A510JD01L
Brief Description
CAP CER 51PF 100V T2H 0805
Datasheet Download
GRM21B6T2A510JD01L.pdf
Availability of GRM21B6T2A510JD01L
QUANTITY
GRM21B6T2A510JD01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21B6T2A510JD01L
Internal Part NumberEIS-GRM21B6T2A510JD01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21B6T2A510JD01L
Related LinksGRM21B6T2, GRM21B6T2A510JD01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21B6T2A510JD01L Details Description
Related parts for GRM21B6T2A510JD01L
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.7KV 480A SP6 datasheet.pdf
HVIC 600V 150-125MA 8-SOP datasheet.pdf
CAP CER 2PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 30POS DR LOW P datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ 14DIP datasheet.pdf