Murata Electronics North America GRM21B6T2A750JD01L
GRM21B6T2A750JD01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21B6T2A750JD01L
Brief Description
CAP CER 75PF 100V T2H 0805
Datasheet Download
GRM21B6T2A750JD01L.pdf
Availability of GRM21B6T2A750JD01L
QUANTITY
GRM21B6T2A750JD01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21B6T2A750JD01L
Internal Part NumberEIS-GRM21B6T2A750JD01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21B6T2A750JD01L
Related LinksGRM21B6T2, GRM21B6T2A750JD01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21B6T2A750JD01L Details Description
Related parts for GRM21B6T2A750JD01L
IC DETECTOR VOLT 3.0V ODRN 5VSOF datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 5% 5W Z BEND datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP INV 16SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 12.3VC LLP75 datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT HV 8SOP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
SYPCEM CABLE HAN-BRID/CU THERMOP datasheet.pdf
MICRO 37C P 48" RBW JACKP NI datasheet.pdf
RES 604 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf