Murata Electronics North America GRM21BB10J225KC01L
GRM21BB10J225KC01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BB10J225KC01L
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM21BB10J225KC01L.pdf
Availability of GRM21BB10J225KC01L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM21BB10J225KC01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BB10J225KC01L
Internal Part NumberEIS-GRM21BB10J225KC01L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM21BB10J225KC01L today.
SeriesGRM21BB10J
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM21BB10J225KC01L
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM21BB10, GRM21BB10J225KC01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BB10J225KC01L Details Description
Related parts for GRM21BB10J225KC01L
RES SMD 3K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
Connector Receptacle 74 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
DISPLAY 574NM GRN 2DIG 0.4" SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMC datasheet.pdf
BETTER BURIED CLOSURE KIT 9X26 datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN SOCKT IDC 50POS W/O KEY TIN datasheet.pdf