Murata Electronics North America GRM21BC80J106ME19L
GRM21BC80J106ME19L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BC80J106ME19L
Brief Description
CAP CER 10UF 6.3V X6S 0805
Datasheet Download
GRM21BC80J106ME19L.pdf
Availability of GRM21BC80J106ME19L
QUANTITY
GRM21BC80J106ME19L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BC80J106ME19L
Internal Part NumberEIS-GRM21BC80J106ME19L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21BC80J106ME19L
Related LinksGRM21BC80, GRM21BC80J106ME19L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BC80J106ME19L Details Description
Related parts for GRM21BC80J106ME19L
IC MONO/ASTBL MULTVIBRTR 14-SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 110PF 2% 1KV 2220 datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V C0H RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 66UF 25V 10% 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 670MA 560 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS BOX MNT PIN datasheet.pdf