Murata Electronics North America GRM21BF11C10ZA01A
GRM21BF11C10ZA01A picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BF11C10ZA01A
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM21BF11C10ZA01A.pdf
Availability of GRM21BF11C10ZA01A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM21BF11C10ZA01A Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BF11C10ZA01A
Internal Part NumberEIS-GRM21BF11C10ZA01A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM21BF11C10ZA01A today.
SeriesGRM21BF11C
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type3000PCSREEL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM21BF11C10ZA01A
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM21BF1, GRM21BF11C10ZA01A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BF11C10ZA01A Details Description
Related parts for GRM21BF11C10ZA01A
TRIMMER 1K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 26.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 11.8 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 5% 3W 4122 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 150MW 0503 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 7.5 OHM 1% 30W datasheet.pdf
IC FPGA 95 I/O 121CBGA datasheet.pdf
ARINC 600 PLUG KEYING KIT datasheet.pdf
FUSE LIMITRON 600V datasheet.pdf