Murata Electronics North America GRM21BR60J106KE
GRM21BR60J106KE picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BR60J106KE
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM21BR60J106KE.pdf
Availability of GRM21BR60J106KE
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM21BR60J106KE Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BR60J106KE
Internal Part NumberEIS-GRM21BR60J106KE
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM21BR60J106KE today.
SeriesGRM21BR60
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM21BR60J106KE
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM21BR, GRM21BR60J106KE Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BR60J106KE Details Description
Related parts for GRM21BR60J106KE
CAP CER 150PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FITTING RA 3 LOVOLT GRAY datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 55MA 230V RAD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
MICRO 21POS PIN 12" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
IPD M30 NONSHLD 2W AC NC M12 datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS 0.8MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf