Murata Electronics North America GRM21BR60J226ME39L
GRM21BR60J226ME39L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BR60J226ME39L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 0805
Datasheet Download
GRM21BR60J226ME39L.pdf
Availability of GRM21BR60J226ME39L
QUANTITY
GRM21BR60J226ME39L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BR60J226ME39L
Internal Part NumberEIS-GRM21BR60J226ME39L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductGA3 Safety Recognized Caps and Hi-Cap MLCC
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21BR60J226ME39L
Related LinksGRM21BR60, GRM21BR60J226ME39L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BR60J226ME39L Details Description
Related parts for GRM21BR60J226ME39L
TRIMMER 1K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 50PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN TAB HOUSING 2POS GREEN datasheet.pdf
CONN PIN 17-20AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC 200W 100V datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG GRAY 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Crystal 114.2850MHz 18pF -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100" datasheet.pdf