Murata Electronics North America GRM21BR61A226ME51L
GRM21BR61A226ME51L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BR61A226ME51L
Brief Description
CAP CER 22UF 10V X5R 0805
Datasheet Download
GRM21BR61A226ME51L.pdf
Availability of GRM21BR61A226ME51L
QUANTITY
GRM21BR61A226ME51L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BR61A226ME51L
Internal Part NumberEIS-GRM21BR61A226ME51L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21BR61A226ME51L
Related LinksGRM21BR61, GRM21BR61A226ME51L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BR61A226ME51L Details Description
Related parts for GRM21BR61A226ME51L
TOOL CRIMP 14-24AWG UNIVERSAL datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 630V NP0 2225 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 1206 datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 0.12A RADIA datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR 1.5A 10DFN datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf
FINGERSTOCK BECU 15.24X406.4MM datasheet.pdf
CAP MICA 6200PF 5% 300V RADIAL datasheet.pdf