Murata Electronics North America GRM21BR70J225MA01L
GRM21BR70J225MA01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BR70J225MA01L
Brief Description
CAP CER 2.2UF 6.3V X7R 0805
Datasheet Download
GRM21BR70J225MA01L.pdf
Availability of GRM21BR70J225MA01L
QUANTITY
GRM21BR70J225MA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BR70J225MA01L
Internal Part NumberEIS-GRM21BR70J225MA01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductGA3 Safety Recognized Caps and Hi-Cap MLCC
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21BR70J225MA01L
Related LinksGRM21BR70, GRM21BR70J225MA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BR70J225MA01L Details Description
Related parts for GRM21BR70J225MA01L
DSUB CABL-AFM25G/ AE25G / X datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
SSR 25A BURST FIRE CONTRL POT datasheet.pdf
RELAY SSR CONTACT 48VDC 20A 32V datasheet.pdf
RES 84.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS PIN datasheet.pdf
IC FRAM 64KBIT 20MHZ 8SOIC datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 16AWG GRN datasheet.pdf