Murata Electronics North America GRM21BR71A106KA73L
GRM21BR71A106KA73L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BR71A106KA73L
Brief Description
CAP CER 10UF 10V X7R 0805
Datasheet Download
GRM21BR71A106KA73L.pdf
Availability of GRM21BR71A106KA73L
QUANTITY
GRM21BR71A106KA73L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BR71A106KA73L
Internal Part NumberEIS-GRM21BR71A106KA73L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21BR71A106KA73L
Related LinksGRM21BR71, GRM21BR71A106KA73L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BR71A106KA73L Details Description
Related parts for GRM21BR71A106KA73L
SAW FILTER GSM 881 MHZ 50/150 datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 20SOIC datasheet.pdf
MODULE IRDA 115.2KBPS 8SMD datasheet.pdf
SNSW 6A+BK 3-16 NONE datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 9" 0.50MM 37POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CAP CER 13PF 100V 1% BP 0805 datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 100V BP 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM DO221AC datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT PIN datasheet.pdf