Murata Electronics North America GRM21BR71E184KA01L
GRM21BR71E184KA01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BR71E184KA01L
Brief Description
CAP CER 0.18UF 25V X7R 0805
Datasheet Download
GRM21BR71E184KA01L.pdf
Availability of GRM21BR71E184KA01L
QUANTITY
GRM21BR71E184KA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BR71E184KA01L
Internal Part NumberEIS-GRM21BR71E184KA01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.18µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21BR71E184KA01L
Related LinksGRM21BR71, GRM21BR71E184KA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BR71E184KA01L Details Description
Related parts for GRM21BR71E184KA01L
CONN HEADER 7POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
RES SMD 21 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SFP 20POS 2X4 W/CAGE datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SOCKET 6 POINT 27MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 23A TO220-3 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.2A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 5.5VOUT 100W datasheet.pdf
ETHERNET CONN KIT W/TOOL datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf