Murata Electronics North America GRM21BR71E335KA73L
GRM21BR71E335KA73L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BR71E335KA73L
Brief Description
CAP CER 3.3UF 25V X7R 0805
Datasheet Download
GRM21BR71E335KA73L.pdf
Availability of GRM21BR71E335KA73L
QUANTITY
GRM21BR71E335KA73L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BR71E335KA73L
Internal Part NumberEIS-GRM21BR71E335KA73L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21BR71E335KA73L
Related LinksGRM21BR71, GRM21BR71E335KA73L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BR71E335KA73L Details Description
Related parts for GRM21BR71E335KA73L
RELAY SSR AC OUT 1CH 0.3A PCB datasheet.pdf
TERM SH LOCK/FORK NY 22-18AWG #6 datasheet.pdf
FUSE DRWR FOR PWR MOD X-SAFE 1PL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS W/PIN BOX datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 2GBIT 2.5NS 84FBGA datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
XSC DIFF GAUGE VACCUM GAUGE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC OCXO 12.8MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
FILTER EMI 270PF 10% 100VDC 6A R datasheet.pdf