Murata Electronics North America GRM21BR71E394KA01L
GRM21BR71E394KA01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BR71E394KA01L
Brief Description
CAP CER 0.39UF 25V X7R 0805
Datasheet Download
GRM21BR71E394KA01L.pdf
Availability of GRM21BR71E394KA01L
QUANTITY
GRM21BR71E394KA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BR71E394KA01L
Internal Part NumberEIS-GRM21BR71E394KA01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.39µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21BR71E394KA01L
Related LinksGRM21BR71, GRM21BR71E394KA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BR71E394KA01L Details Description
Related parts for GRM21BR71E394KA01L
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 18V 0.5A TO220AB datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 6TSOT datasheet.pdf
INPUT MODULE 4 DIGITAL datasheet.pdf
RES 63 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 255 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf