Murata Electronics North America GRM21BR71H105MA12L
GRM21BR71H105MA12L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BR71H105MA12L
Brief Description
CAP CER 1UF 50V X7R 0805
Datasheet Download
GRM21BR71H105MA12L.pdf
Availability of GRM21BR71H105MA12L
QUANTITY
GRM21BR71H105MA12L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BR71H105MA12L
Internal Part NumberEIS-GRM21BR71H105MA12L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21BR71H105MA12L
Related LinksGRM21BR71, GRM21BR71H105MA12L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BR71H105MA12L Details Description
Related parts for GRM21BR71H105MA12L
CONN HEADER 9POS VERT .250 TIN datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.71A 90 MOHM SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 16X1 28TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MICROPWR COMP DUAL 8-TSSOP datasheet.pdf
IC CLK LINK REPLICATOR HDTV datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 6.3V 20% 1410 datasheet.pdf
LED WARM WHITE 2700K 80CRI 4SMD datasheet.pdf
DIODE AVAL 3A 500V SOD-64 datasheet.pdf