Murata Electronics North America GRM21BR72A473K
GRM21BR72A473K picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BR72A473K
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0805 X7R 0.047レF 100V
Datasheet Download
GRM21BR72A473K.pdf
Availability of GRM21BR72A473K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM21BR72A473K Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BR72A473K
Internal Part NumberEIS-GRM21BR72A473K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM21BR72A473K today.
SeriesGRM21BR7
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM21BR72A473K
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM21BR, GRM21BR72A473K Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BR72A473K Details Description
Related parts for GRM21BR72A473K
FIXED IND 47UH 120MA 10 OHM SMD datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 2INPUT 6TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 8POS 2MM SMD datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK/NAT 6.81"LX4.25"W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 8A 125V datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONICAL HI-THERMAL 1.0MM datasheet.pdf