Murata Electronics North America GRM235F106Z16V
GRM235F106Z16V picture photo
Mfg. Part Number
GRM235F106Z16V
Datasheet Download
GRM235F106Z16V.pdf
Availability of GRM235F106Z16V
QUANTITY
GRM235F106Z16V Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM235F106Z16V
Internal Part NumberEIS-GRM235F106Z16V
Delivery TimeIn stock, ship GRM235F106Z16V today.
SeriesGRM235F1
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM235F106Z16V
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM235F, GRM235F106Z16V Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM235F106Z16V Details Description
Related parts for GRM235F106Z16V
BATTERY PK S-HD 12.0V C SZ ZINC datasheet.pdf
BATTERY PACK NIMH 3.6V 2300MAH datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3.5A 125VAC/VDC SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT PIN PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 58POS datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf