Murata Electronics North America GRM235Y5V226Z10PE
GRM235Y5V226Z10PE picture photo
Mfg. Part Number
GRM235Y5V226Z10PE
Datasheet Download
GRM235Y5V226Z10PE.pdf
Availability of GRM235Y5V226Z10PE
QUANTITY
GRM235Y5V226Z10PE Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM235Y5V226Z10PE
Internal Part NumberEIS-GRM235Y5V226Z10PE
Delivery TimeIn stock, ship GRM235Y5V226Z10PE today.
SeriesGRM235Y5V2
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM235Y5V226Z10PE
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM235Y5, GRM235Y5V226Z10PE Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM235Y5V226Z10PE Details Description
Related parts for GRM235Y5V226Z10PE
BATTERY PACK 8.4V 3200MAH NIMH datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 250V X7R 1808 datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 22AWG BLUE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC 24-PLEX datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf