Murata Electronics North America GRM235Y5V226Z10T641/T95
GRM235Y5V226Z10T641/T95 picture photo
Mfg. Part Number
GRM235Y5V226Z10T641/T95
Datasheet Download
GRM235Y5V226Z10T641/T95.pdf
Availability of GRM235Y5V226Z10T641/T95
QUANTITY
GRM235Y5V226Z10T641/T95 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM235Y5V226Z10T641/T95
Internal Part NumberEIS-GRM235Y5V226Z10T641/T95
Delivery TimeIn stock, ship GRM235Y5V226Z10T641/T95 today.
SeriesGRM235Y5V226Z
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM235Y5V226Z10T641/T95
MURATA Product CategoryMURATA Components
GRM235Y5V226Z10T641/T95 Details Description
Related parts for GRM235Y5V226Z10T641/T95
DIODE ZENER 47V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-MSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 28TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 1G OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 108MHZ SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CAP POLY 2.2UF 20% 25V SMD datasheet.pdf