Murata Electronics North America GRM3161X1H102JZ01J
GRM3161X1H102JZ01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM3161X1H102JZ01J
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM3161X1H102JZ01J.pdf
Availability of GRM3161X1H102JZ01J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM3161X1H102JZ01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3161X1H102JZ01J
Internal Part NumberEIS-GRM3161X1H102JZ01J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM3161X1H102JZ01J today.
SeriesGRM3161X1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM3161X1H102JZ01J
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM3161X1, GRM3161X1H102JZ01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3161X1H102JZ01J Details Description
Related parts for GRM3161X1H102JZ01J
RES SMD 31.6K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC XO 16.667MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
SPEAKER 8OHM .3W 20MM ROUND datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 5% 1/4W MELF datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.5A SMINI3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf