Murata Electronics North America GRM3165C1H681JZ01J
GRM3165C1H681JZ01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM3165C1H681JZ01J
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
GRM3165C1H681JZ01J.pdf
Availability of GRM3165C1H681JZ01J
QUANTITY
GRM3165C1H681JZ01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3165C1H681JZ01J
Internal Part NumberEIS-GRM3165C1H681JZ01J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3165C1H681JZ01J
Related LinksGRM3165C1, GRM3165C1H681JZ01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3165C1H681JZ01J Details Description
Related parts for GRM3165C1H681JZ01J
IC DCP QUAD 50K 256TP 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 3V 20-SSOP datasheet.pdf
IC DIFF CONVRTR DATA SCSI 56SSOP datasheet.pdf
CAP CER 22PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS 120.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 44.8 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 536 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf