Murata Electronics North America GRM3167U1H182JZ01D
GRM3167U1H182JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3167U1H182JZ01D
Brief Description
CAP CER 1800PF 50V U2J 1206
Datasheet Download
GRM3167U1H182JZ01D.pdf
Availability of GRM3167U1H182JZ01D
QUANTITY
GRM3167U1H182JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3167U1H182JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM3167U1H182JZ01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3167U1H182JZ01D
Related LinksGRM3167U1, GRM3167U1H182JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3167U1H182JZ01D Details Description
Related parts for GRM3167U1H182JZ01D
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf