Murata Electronics North America GRM3167U1H221JZ01D
GRM3167U1H221JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3167U1H221JZ01D
Brief Description
CAP CER 220PF 50V U2J 1206
Datasheet Download
GRM3167U1H221JZ01D.pdf
Availability of GRM3167U1H221JZ01D
QUANTITY
GRM3167U1H221JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3167U1H221JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM3167U1H221JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3167U1H221JZ01D
Related LinksGRM3167U1, GRM3167U1H221JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3167U1H221JZ01D Details Description
Related parts for GRM3167U1H221JZ01D
CONN HEADER 27POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 2.5W CLASS D 8UDFN datasheet.pdf
SOLID STATE RELAY datasheet.pdf
OSC VCTCXO 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf