Murata Electronics North America GRM3195C1H122JA01D
GRM3195C1H122JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3195C1H122JA01D
Brief Description
CAP CER 1200PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
GRM3195C1H122JA01D.pdf
Availability of GRM3195C1H122JA01D
QUANTITY
GRM3195C1H122JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3195C1H122JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM3195C1H122JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3195C1H122JA01D
Related LinksGRM3195C1, GRM3195C1H122JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3195C1H122JA01D Details Description
Related parts for GRM3195C1H122JA01D
DIODE MODULE 800V 230A INT-A-PAK datasheet.pdf
OSC XO 29.4912MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.545" 5MM 3LD datasheet.pdf
RES 5.43K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 20HSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf