Murata Electronics North America GRM3195C1H432JA01D
GRM3195C1H432JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3195C1H432JA01D
Brief Description
CAP CER 4300PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
GRM3195C1H432JA01D.pdf
Availability of GRM3195C1H432JA01D
QUANTITY
GRM3195C1H432JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3195C1H432JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM3195C1H432JA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3195C1H432JA01D
Related LinksGRM3195C1, GRM3195C1H432JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3195C1H432JA01D Details Description
Related parts for GRM3195C1H432JA01D
IC GATE NOR 3CH 3-INP 14-DIP datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 25.8VC SMB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf