Murata Electronics North America GRM3195C1H822JA01D
GRM3195C1H822JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3195C1H822JA01D
Brief Description
CAP CER 8200PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
GRM3195C1H822JA01D.pdf
Availability of GRM3195C1H822JA01D
QUANTITY
GRM3195C1H822JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3195C1H822JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM3195C1H822JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3195C1H822JA01D
Related LinksGRM3195C1, GRM3195C1H822JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3195C1H822JA01D Details Description
Related parts for GRM3195C1H822JA01D
IC BUFF/DVR TRI-ST 32BIT 96BGA datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 160 OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
XLAMP CXA 1304 LED datasheet.pdf
CAP CER 150PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf