Murata Electronics North America GRM3195C2A392JA01D
GRM3195C2A392JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3195C2A392JA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3900PF 100V NP0 1206
Datasheet Download
GRM3195C2A392JA01D.pdf
Availability of GRM3195C2A392JA01D
QUANTITY
GRM3195C2A392JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3195C2A392JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM3195C2A392JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3195C2A392JA01D
Related LinksGRM3195C2, GRM3195C2A392JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3195C2A392JA01D Details Description
Related parts for GRM3195C2A392JA01D
CAP CER 82PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 8.76K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
16POS ELECTRONIC HOUSING KIT datasheet.pdf
CABLE USB A MALE-B MINI 4PIN 1M datasheet.pdf
63331A109 INSULATION ANVIL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 480MA 1.625 OHM datasheet.pdf
CAP CER 6.4PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf