Murata Electronics North America GRM3195C2A822JA01D
GRM3195C2A822JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3195C2A822JA01D
Brief Description
CAP CER 8200PF 100V NP0 1206
Datasheet Download
GRM3195C2A822JA01D.pdf
Availability of GRM3195C2A822JA01D
QUANTITY
GRM3195C2A822JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3195C2A822JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM3195C2A822JA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3195C2A822JA01D
Related LinksGRM3195C2, GRM3195C2A822JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3195C2A822JA01D Details Description
Related parts for GRM3195C2A822JA01D
CONN HEADER R/A SMD 16POS ZE datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 36-75VIN +/-05V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 16-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
457 TB SPRING CLAMP 90D datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC datasheet.pdf
SPRING,COMPRESSION datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD datasheet.pdf