Murata Electronics North America GRM3196P2A220JZ01D
GRM3196P2A220JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3196P2A220JZ01D
Brief Description
CAP CER 22PF 100V P2H 1206
Datasheet Download
GRM3196P2A220JZ01D.pdf
Availability of GRM3196P2A220JZ01D
QUANTITY
GRM3196P2A220JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3196P2A220JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM3196P2A220JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientP2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3196P2A220JZ01D
Related LinksGRM3196P2, GRM3196P2A220JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3196P2A220JZ01D Details Description
Related parts for GRM3196P2A220JZ01D
DIODE ZENER 33V 550MW SOD323F datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 850UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
D4SL-N2FFG-D datasheet.pdf
DIODE MODULE 800V 270A MAGNAPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf