Murata Electronics North America GRM3196R1H621JZ01D
GRM3196R1H621JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3196R1H621JZ01D
Brief Description
CAP CER 620PF 50V R2H 1206
Datasheet Download
GRM3196R1H621JZ01D.pdf
Availability of GRM3196R1H621JZ01D
QUANTITY
GRM3196R1H621JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3196R1H621JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM3196R1H621JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance620pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3196R1H621JZ01D
Related LinksGRM3196R1, GRM3196R1H621JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3196R1H621JZ01D Details Description
Related parts for GRM3196R1H621JZ01D
DIODE GEN PURP 800V 12A DO203AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DAC DUAL 12BIT SPI 14TSSOP datasheet.pdf
OSC XO 122.88MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 5MM datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 80MHZ 20QSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 407 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 2.5V datasheet.pdf