Murata Electronics North America GRM3196R2A330JZ01D
GRM3196R2A330JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3196R2A330JZ01D
Brief Description
CAP CER 33PF 100V R2H 1206
Datasheet Download
GRM3196R2A330JZ01D.pdf
Availability of GRM3196R2A330JZ01D
QUANTITY
GRM3196R2A330JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3196R2A330JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM3196R2A330JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3196R2A330JZ01D
Related LinksGRM3196R2, GRM3196R2A330JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3196R2A330JZ01D Details Description
Related parts for GRM3196R2A330JZ01D
FIBER OPT 1MM ACRYL RED 1 METER datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 60A TO247 datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 644MA 500 MOHM datasheet.pdf