Murata Electronics North America GRM3196T2A220JD01D
GRM3196T2A220JD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3196T2A220JD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 100V T2H 1206
Datasheet Download
GRM3196T2A220JD01D.pdf
Availability of GRM3196T2A220JD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM3196T2A220JD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3196T2A220JD01D
Internal Part NumberEIS-GRM3196T2A220JD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3196T2A220JD01D
Related LinksGRM3196T2, GRM3196T2A220JD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3196T2A220JD01D Details Description
Related parts for GRM3196T2A220JD01D
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 3.5MM datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN DB78 FEMALE HD CRIMP TIN datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
MOSFET N-CH 450V 19A TO-220SIS datasheet.pdf
RES 24K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf