Murata Electronics North America GRM3197U1H392JZ01D
GRM3197U1H392JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3197U1H392JZ01D
Brief Description
CAP CER 3900PF 50V U2J 1206
Datasheet Download
GRM3197U1H392JZ01D.pdf
Availability of GRM3197U1H392JZ01D
QUANTITY
GRM3197U1H392JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3197U1H392JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM3197U1H392JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3197U1H392JZ01D
Related LinksGRM3197U1, GRM3197U1H392JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3197U1H392JZ01D Details Description
Related parts for GRM3197U1H392JZ01D
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 1.6A 58 MOHM TH datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 60MSPS 32-TQFP datasheet.pdf
IC ACCELERATR I2C HOTSWAP 16SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 13.6VC SMA datasheet.pdf
CONN RECEPT 14POS VERT TIN 2.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
USB 2.0 GOLD EXT CABLE A M/F 16' datasheet.pdf
05 FPC EO BF ASSY 18CKT EMBSTP P datasheet.pdf
NUT,HEX,SELF-LOCKING datasheet.pdf
CAP FILM 2.4NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf