Murata Electronics North America GRM3197U2A821JZ01D
GRM3197U2A821JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3197U2A821JZ01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 820PF 100V U2J 1206
Datasheet Download
GRM3197U2A821JZ01D.pdf
Availability of GRM3197U2A821JZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM3197U2A821JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3197U2A821JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM3197U2A821JZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3197U2A821JZ01D
Related LinksGRM3197U2, GRM3197U2A821JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3197U2A821JZ01D Details Description
Related parts for GRM3197U2A821JZ01D
IC OPAMP GP 450KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 9.53MM TRANS C-MT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS SKT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
IC USB/AC ADP CHARGER 24TQFN datasheet.pdf
CAP CER 100PF 2KV NP0 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 322MA 3.9 OHM SMD datasheet.pdf
OPTOISO PUSH PULL datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH datasheet.pdf
OSC MEMS 300.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf