Murata Electronics North America GRM319E41H224MA01D
GRM319E41H224MA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM319E41H224MA01D
Brief Description
CAP CER 0.22UF 50V Z5U 1206
Datasheet Download
GRM319E41H224MA01D.pdf
Availability of GRM319E41H224MA01D
QUANTITY
GRM319E41H224MA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM319E41H224MA01D
Internal Part NumberEIS-GRM319E41H224MA01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM319E41H224MA01D
Related LinksGRM319E41, GRM319E41H224MA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM319E41H224MA01D Details Description
Related parts for GRM319E41H224MA01D
KIT HEADBOARD FOR MT9V131 datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMPC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
LITE CURTAIN ARM/FT NPN 792MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
SGE-245-2-0360 00300C SFTY EDGE datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
GROUND-PLANE datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 15POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf