Murata Electronics North America GRM319F51A335ZA01D
GRM319F51A335ZA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM319F51A335ZA01D
Brief Description
CAP CER 3.3UF 10V Y5V 1206
Datasheet Download
GRM319F51A335ZA01D.pdf
Availability of GRM319F51A335ZA01D
QUANTITY
GRM319F51A335ZA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM319F51A335ZA01D
Internal Part NumberEIS-GRM319F51A335ZA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductGA3 Safety Recognized Caps and Hi-Cap MLCC
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance3.3µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM319F51A335ZA01D
Related LinksGRM319F51, GRM319F51A335ZA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM319F51A335ZA01D Details Description
Related parts for GRM319F51A335ZA01D
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ6 PG21 datasheet.pdf
THERMOSTAT 3100 SERIES HERMETIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 176X89MM 230VAC TERM datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 36POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 383 OHM 1% 5W datasheet.pdf