Murata Electronics North America GRM319R71C105KAA3J
GRM319R71C105KAA3J picture photo
Mfg. Part Number
GRM319R71C105KAA3J
Brief Description
CAP CER 1UF 16V X7R 1206
Datasheet Download
GRM319R71C105KAA3J.pdf
Availability of GRM319R71C105KAA3J
QUANTITY
GRM319R71C105KAA3J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM319R71C105KAA3J
Internal Part NumberEIS-GRM319R71C105KAA3J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM319R71C105KAA3J
Related LinksGRM319R71, GRM319R71C105KAA3J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM319R71C105KAA3J Details Description
Related parts for GRM319R71C105KAA3J
RES SMD 68.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 128PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 35A TO262-3 datasheet.pdf
CONN TERM BLK 5POS 3.5MM ANGLED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
10000UF 16V 16X31,5 datasheet.pdf