Murata Electronics North America GRM319R71H102KA01D
GRM319R71H102KA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM319R71H102KA01D
Brief Description
CAP CER 1000PF 50V X7R 1206
Datasheet Download
GRM319R71H102KA01D.pdf
Availability of GRM319R71H102KA01D
QUANTITY
GRM319R71H102KA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM319R71H102KA01D
Internal Part NumberEIS-GRM319R71H102KA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM319R71H102KA01D
Related LinksGRM319R71, GRM319R71H102KA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM319R71H102KA01D Details Description
Related parts for GRM319R71H102KA01D
SWITCH SLIDE SPDT 200MA 30V datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 50W datasheet.pdf
CONN SIM CARD PUSH-PULL R/A SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC DRIVE, 460VAC 0.5HP 1.2A NE datasheet.pdf