Murata Electronics North America GRM31A5C2H120JW01D
GRM31A5C2H120JW01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM31A5C2H120JW01D
Brief Description
CAP CER 12PF 500V NP0 1206
Datasheet Download
GRM31A5C2H120JW01D.pdf
Availability of GRM31A5C2H120JW01D
QUANTITY
GRM31A5C2H120JW01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31A5C2H120JW01D
Internal Part NumberEIS-GRM31A5C2H120JW01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31A5C2H120JW01D
Related LinksGRM31A5C2, GRM31A5C2H120JW01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31A5C2H120JW01D Details Description
Related parts for GRM31A5C2H120JW01D
CONN HEADER 4POS 4.2MM R/A GOLD datasheet.pdf
IC ADC 24BIT 8CH 24SSOP datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V Y5V 1206 datasheet.pdf