Murata Electronics North America GRM31A5C2H121JW01D
GRM31A5C2H121JW01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM31A5C2H121JW01D
Brief Description
CAP CER 120PF 500V NP0 1206
Datasheet Download
GRM31A5C2H121JW01D.pdf
Availability of GRM31A5C2H121JW01D
QUANTITY
GRM31A5C2H121JW01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31A5C2H121JW01D
Internal Part NumberEIS-GRM31A5C2H121JW01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31A5C2H121JW01D
Related LinksGRM31A5C2, GRM31A5C2H121JW01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31A5C2H121JW01D Details Description
Related parts for GRM31A5C2H121JW01D
RES ARRAY 4 RES 15K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
POT 250K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
H48-6 SHEET 300X300X3MM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 5.0V 4-USP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf