Murata Electronics North America GRM31A5C2J390JW01D
GRM31A5C2J390JW01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM31A5C2J390JW01D
Brief Description
CAP CER 39PF 630V NP0 1206
Datasheet Download
GRM31A5C2J390JW01D.pdf
Availability of GRM31A5C2J390JW01D
QUANTITY
GRM31A5C2J390JW01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31A5C2J390JW01D
Internal Part NumberEIS-GRM31A5C2J390JW01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31A5C2J390JW01D
Related LinksGRM31A5C2, GRM31A5C2J390JW01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31A5C2J390JW01D Details Description
Related parts for GRM31A5C2J390JW01D
CONN HDR 2MM MALE 1ROW RA 34POS datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC RS-485 TXRX HIGH OUT 8-DIP datasheet.pdf
RES 0.22 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
MINI MI II 1ROW WAFER ASSY 19CKT datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf