Murata Electronics North America GRM31A5C2J471JW01D
GRM31A5C2J471JW01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM31A5C2J471JW01D
Brief Description
CAP CER 470PF 630V NP0 1206
Datasheet Download
GRM31A5C2J471JW01D.pdf
Availability of GRM31A5C2J471JW01D
QUANTITY
GRM31A5C2J471JW01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31A5C2J471JW01D
Internal Part NumberEIS-GRM31A5C2J471JW01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31A5C2J471JW01D
Related LinksGRM31A5C2, GRM31A5C2J471JW01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31A5C2J471JW01D Details Description
Related parts for GRM31A5C2J471JW01D
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC SMA datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 300E 5.5KV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
LED HOLDER RA 3MM 2LD NYL BK datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 33MM datasheet.pdf
BOX STEEL 18.03"L X 15.04"W datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
MINI-SAS HD datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 7POS SLDR GREEN datasheet.pdf